Ana Sayfa Klinik Hizmetleri Diş Ünitesi

Diş Ünitesi

Köpek ve kedilerin genel sağlık durumunun önemli bir kısmı, ve hayvan sahipleri tarafından genellikle unutulan husus diş bakımıdır.

Düzenli Veteriner Hekim kontrolleri diş muayenelerini de kapsamalıdır. Sindirimin başlangıç noktası olan ağız 'ın hayvanın sağlıklı olması için sağlıklı olması gerekir. Enfekte ağızda biriken bakteriler vücuda yayılarak kalp ve böbrek hastalığına kadar bir çok organ ve sistemde problemlere neden olabilmektedir.

Bu organların işlevini yapamaması orta yaş üstü petlerde hastalık ve ölüm nedenlerinin en önemlilerindendir. Üstüne üstlük periodontal hastalık acı verir ve iştah kaybı ve bazı yiyecekleri yiyememeye neden olur.

 

Dişlerde bulunan tartar ve çürükler kötü bir ağız kokusuna, diş eti enfeksiyonlarına neden olur. Ağız ve burun etrafı hassaslaşabilir.

Ağız ve diş sağlığı beslenme ve sindirimde büyük bir önem teşkil etmektedir. Bu nedenle problemli dişlerin düzenli aralıklarla temizlik ve bakımlarının yapılması ve en önemlisi hastanın henüz tartar oluşmadan günlük ağız ve diş bakım ürünlerini kullanmaya alıştırılması son derece önemlidir.

Polikliniğimizde diş taşı temizliği, diş çekimi, diş dolgusu ve diş revizyonları yapılmaktadır.